Ο Δήμαρχο της Γερμανικής πόλης του Sindelfingen, Δρ. Bernd Vohringer, συνοδευόμενος από αντιπροσωπεία, επισκέφθηκε τον Δήμαρχο Δράμας, κ. Χριστόδουλο Μαμσάκο

Παρασκευή, 8 Σεπτεμβρίου 2017

Την Πέμπτη 8-9-2017 ο Δήμαρχο της Γερμανικής πόλης του Sindelfingen, Δρ. Bernd Vohringer, συνοδευόμενος από αντιπροσωπεία, επισκέφθηκε τον Δήμαρχο Δράμας, κ. Χριστόδουλο Μαμσάκο. Ο Δήμαρχος Δράμας, ο οποίος είναι και ο εκπρόσωπος της ΚΕΔΕ για την Ελληνογερμανική Συνέλευση, ευχαρίστησε τον Γερμανό ομόλογό του για την επίσκεψη, ευχήθηκε καλή επιτυχία στις εργασίες της Ελληνογερμανικής Συνέλευσης που θα φιλοξενήσει ο Δήμος Sindelfingen και αναφέρθηκε σε θέματα που συμβάλλουν στην τοπική ανάπτυξη της περιοχής μας μέσω της ανταλλαγής τεχνογνωσίας, καλών πρακτικών, απόψεων και εμπειριών τονίζοντας ότι είναι ανάγκη να χτισθούν σχέσεις και να αναπτυχθούν συνεργασίες που συμβάλλουν στην πρόοδο σε όλους τους τομείς.

Από την πλευρά του ο Δήμαρχος του Sindelfingen ευχαρίστησε τον Δήμαρχο Δράμας για την υποδοχή, σημείωσε ότι η παρουσία του κ. Μαμσάκου στην Ελληνογερμανική Συνέλευση είναι ιδιαιτέρως σημαντική για το θετικό κλίμα συνεργασίας, μετέφερε την εμπειρία του σε θέματα επενδύσεων και εξέφρασε το ενδιαφέρον του για σύμπραξη των 2 Δήμων τόσο σε επίπεδο πολιτισμού, όσο και σε θέματα τεχνογνωσίας θέτοντας τα θεμέλιο για μία μακροχρόνια συνεργασία.